5 דברים מפתיעים שתוכלו לאכול בדיאטת פליאו

אז על מה אתם חושבים כשאתם שומעים את המילה “דיאטה“? ככל הנראה, על תפריט מצומצם, מאכלים שהם המון דברים – רק לא טעימים, על חשקים עזים לאוכל שלא ניתן לממשם ועל מצב תמידי של התפשרות על אוכל. תשכחו מכל מה שידעתם או חשבתם על אוכל והנאה מאוכל בדיאטות! דיאטת פליאו, שמוכרת גם בשם העממי יותר “דיאטת האדם הקדמון”, מאפשרת לכם לאכול דברים שאתם חושבים פעמיים לפני שאתם אוכלים אותם.

לטובת אלו שטרם שמעו על דיאטת פליאו, דעו כי מדובר על דיאטה הנשענת על העיקרון הבא: את כל מה שאכל האדם הקדמון, ניתן לאכול במסגרת הדיאטה. ואת כל מה שלא? לא! מכאן ,שכל המוצרים המעובדים – מסוכר לבן ועד פסטות, יהיה עליכם להשאיר על המדף בסופר ומחוץ לצלחת שלכם. ומה כן תוכלו לאכול? את כל השאר.

שמנת מתוקה בתפריט דיאטת פליאו? כן!

לא העזתם לחשוב על אחוזי שומן גבוהים בדיאטות קודמות שעשיתם? צפויה לכם הפתעה! בשונה מדיאטות אחרות שמגבילות אתכם במספר הקלוריות ומכוונות אתכם למוצרי 0% שומן, דיאטת פליאו אומרת דבר אחר: תאכלו עד שתשבעו, מבלי לספור קלוריות. לפניכם, 5 דברים שתוכלו לאכול בדיאטת הפליאו ללא ייסורי מצפון. רמז: שמנת מתוקה וחמאה – כלולות בה!

  • חמאה – גם אם ממש תתאמצו, תתקשו למצוא תפריט דיאטה שכולל בתוכו חמאה. תפריטי הדיאטה ה”קלאסיים” רואים בחמאה כאויבת, חטא מושחת וכזו שבהכרח מעכבת תהליך ירידה במשקל. בדיאטת הפליאו לעומת זאת, תוכלו לשלב את החמאה בתפריט שלכם.
  • תפוח אדמה – מרבית הדיאטות “הרגילות” מאפשרות לאכול פחמימות, אם כי הדגש הוא על פחמימות מורכבות. תפוחי אדמה? כמעט ולא נכללים בהן. בדיאטת הפליאו, תוכלו לאכול תפוחי אדמה, ואם לא די בכך, גם להוסיף להם חמאה. לאכול גרטן תפוחי אדמה ובטטה בדיאטה? מסתבר שזה אפשרי.
  • שמנת מתוקה – כידוע, השמנת המתוקה מכילה כ-38% שומן. אנחנו מנחשים כי גם בימים בהם לא הייתם בדיאטה, ניסיתם להימנע ככל הניתן מהמעדן השמנתי והשמן. בפליאו לעומת זאת, לא בורחים מאחוזי השומן הגבוהים, מחבקים אותם! אז כן, את הקפה שלכם תוכלו להכין מעתה עם שמנת מתוקה במקום עם חלב.
  • שמנת חמוצה – גם השמנת החמוצה לא נחשבת כידידה טובה של תפריטי הדיאטה “הרגילים”. כידוע, ישנן שמנות חמוצות עם 9%, 15% ו-27% שומן. אולי תופתעו, אך זו המומלצת לכם ביותר במסגרת תפריט דיאטת פליאו היא השמנת העשירה עם 27 אחוזים של שומן. 
  • חלב קוקוס – עוד מוצר מדף שלבטח חשבתם פעמיים אם לרכוש אותו או לא: חלב קוקוס. מדובר על מוצר המאופיין באחוזי שומן גבוהים, כך שקשה לתפוש שניתן לשלבו בדיאטה/אורח חיים. לא רק שתוכלו לצרוך חלב קוקס, אלא גם את קרם הקוקוס שמכיל אחוזי שומן גבוהים יותר.
דילוג לתוכן