3 יתרונות של אימוני HIIT שחובה להכיר!

אז מה משותף לבן/בת זוג, ג'וב נחשק, דירה בתל אביב ושיטת אימונים מהנה ויעילה? קלעתם בול – לא תמיד קל למצוא אותם! בדבר אחד נוכל לסייע לכם ולקצר לכם את תהליך החיפושים: מציאת שיטת אימונים מאתגרת, מעצימה, מחזקת ובעיקר – יעילה! אולי טרם יצא לכם להתנסות בהם, אך לבטח שמעתם עליהם – אימוני HIIT!

לטובת אלו שנחשפים אליהם כעת לראשונה, לפניכם המאפיינים העיקריים:

  • אימוני ה-HIIT הינם אימונים אינטנסיביים המאופיינים בעצימות גבוהה
  • כל אימון מחולק למספר תחנות/סטים, כאשר לרוב אינו עולה על חצי שעה
  • בין הסטים השונים ישנה הפסקה קצרה (בעיקר בכדי לקחת אוויר)

שלא כמו בחדרי הכושר המקדשים "רוטינת אימון" קבועה (אותם מכשירים, אותם תרגילים), אימוני ה-HIIT ידועים בגיוון ויצירת עניין רב למתאמנים במטרה לשמר את המוטיבציה לאורך זמן. אז מה אתם צריכים בכדי להתחיל להתאמן? כושר גופני טוב ומוטיבציה גבוהה. לכל השאר? המאמן ידאג לכם!

למי בעיקר מתאימים אימוני ה-HIIT – אימון הפוגות בעצימות גבוהה?

  • מתאמנים שמעוניינים למתוח את קצה גבול היכולת, שמחפשים אתגרים גופניים ומכורים לאדרנלין 
  • מתאמנים שהציבו לעצמם מטרה לשרוף את אחוזי השומן / להשיל ממשקלם
  • מתאמנים שמעוניינים להפיק מקסימום תוצאה במינימום זמן

אימוני ה-HIIT – מה הפך אותם ללהיט גדול כל כך בקרב המתאמנים?

  • אין תירוצים, יש זמן להתאמן! – כמה פעמים גם אתם ויתרם לעצמכם על אימון בתירוץ כי "אין לי זמן לנשום!"". לשמחתכם, עם אימוני HIIT אתם לא צריכים זמן, אלא רק מוטיבציה. אחד היתרונות הבולטים של השיטה – הזמן שעליכם להשקיע בכל אימון. מדובר על אימונים קצרים מאד, האורכים כ-30 דקות. חיפשתם אימון "תכל'ס" – כזה שעושים בו מעט ומפיקים ממנו הרבה? הנה לכם!
  • אימון אחד, מספר קבוצות שרירים – אם יצא לכם להתאמן בחדר הכושר, לבטח גם אתם הקדשתם כל אימון לקבוצת שרירים ספציפית. יום א' לשרירי הרגליים, יום ב' לגב ולחזה, יום ג' לידיים וכן הלאה. ב"חגיגת ה-HIIT" – כל השרירים משתתפים! האימונים סופר-אינטנסיביים, ולאורכם מפעילים קבוצות שרירים שונות. יעילות גבוהה גם באימון של חצי שעה בלבד.
  • לא רק השרירים ישרפו, אלא גם הקלוריות – מבליחה לראשכם השאלה "כמה קלוריות שורפים באימון ממוצע?". זהו יתרון נוסף שחשוב שתכירו! מובן כי מספר הקלוריות שתשרפו משתנה בהתאם לנתונים האישיים שלכם: מין, משקל, גובה וכן – גם אינטנסיביות האימון. בגדול, באימון ממוצע של שלושים דקות, תוכלו לשרוף בין 250-400 קלוריות!

"זה נכון שניתן לבצע את אימוני ה-HIIT לגמרי לבד?"

בגדול, התשובה היא שכן. בשונה מאימונים אחרים שביצועם מותנה בציוד מקצועי, את אימוני ה-HIIT ניתן לבצע גם ללא ציוד, אלא אך ורק באמצעות משקל הגוף. עם זאת, חשוב להדגיש: מאחר ומדובר על אימונים אינטנסיביים, מומלץ לבצע אותם תחילה במסגרת קבוצתית-מקצועית עם מאמן. לכל פרמטר – מסוג התרגיל, מספר הסטים, סדר ביצועם, זמן המנוחה וקבוצת השרירים אותם מפעילים, ישנה השפעה על אפקטיביות האימון. אימון עצמי – ללא ניסיון או ידע קודם, עלול להזיק לכם ועל כן אינו מומלץ.

דילוג לתוכן