תרגילים לגב

שמירה על בריאות הגב: טיפים להימנעות מכאבים, פציעות ועוד

כאבי גב הם אחת הבעיות הבריאותיות הנפוצות ביותר בעולם. זה יכול להיות קשה למצוא משטר אימון גב טוב שישמור על עמוד השדרה שלך בריא וחזק. הנה כמה טיפים מרופאים ופיזיותרפיסטים שיעזרו לכם להימנע מכאבים, פציעות ועוד.

1) שמור על עמוד שדרה ניטרלי: אם אתה רוצה שהגב שלך יישאר בריא, אתה צריך לשמור על עמוד שדרה ניטרלי. זה אומר שכאשר אתה עומד, יושב או רוכן מעל משהו, הגב שלך צריך להיות תמיד ישר ולא להתכופף קדימה או אחורה.

2) שים לב למה שאתה מרים: דרך נוספת להימנע מפציעה היא על ידי תשומת לב למה שאתה מרים. לדוגמה, אם אתה נושא מצרכים למעלה בסלסילה, אל תשא את זה בשתי הזרועות כי זה מטיל משקל לא אחיד על עמוד השדרה שלך. במקום זאת השתמש בזרוע אחת בכל פעם והחלף ידיים לעתים קרובות ככל האפשר כדי שהמשקל יתחלק באופן שווה משני צידי גופך.

3) היכנס

מהו תרגיל גב ומדוע כדאי לעשות אותו?

תרגילי גב הם סוג של אימון גופני שפועל לשיפור הכוח והגמישות של הגב. ישנם סוגים רבים ושונים של תרגילי גב. כמה דוגמאות כוללות את הדברים הבאים:

תרגיל פילאטיס גב: תרגיל פילאטיס גב הוא סדרה של תנועות שנועדו לחזק ולמתוח את שרירי הליבה של הגוף, כולל הבטן, זוקפי עמוד השדרה ושרירי העכוז.

תרגיל גב יוגה: תרגיל גב יוגה הוא סדרה של תנוחות המתמקדות במתיחת עמוד השדרה, חיזוק הגב התחתון ופתיחת ירכיים הדוקות. היוגה כוללת גם כמה תנוחות המתמקדות בחיזוק הידיים והכתפיים שלך.

שחייה: שחייה היא אימון קרדיווסקולרי מצוין כמו גם דרך מצוינת לבנות את הסיבולת והכוח השרירי בפלג הגוף העליון. זה גם עוזר לחזק את הליבה שלך על ידי שימוש בכל ארבע הגפיים בבת אחת ללא כל משקולות או פסי התנגדות מעורבים על מנת להניע אותך קדימה דרך המים תוך שמירה על ציפה

המדריך האולטימטיבי למתיחת הגב

תרגילי גב חשובים לכולם. הם לא רק עוזרים לך להישאר בכושר, אלא גם משפרים את היציבה שלך ומקלים על כאבי גב.

במאמר זה נשתף כמה מהתרגילים הטובים ביותר עבור הגב שלך. תרגילים אלה יעזרו לך להבין טוב יותר כיצד למתוח את הגב ומה היתרונות שיכולים לספק לך.

נתחיל בכמה מתיחות שקל לעשות בכל מקום ואז נעבור למתיחות מאתגרות יותר הדורשות ציוד כמו מזרן יוגה או קוביות יוגה.

הגב הוא קבוצת השרירים החשובה ביותר בגופך. הוא אחראי על תמיכה בכל פלג הגוף העליון והגנה על חוט השדרה. כדי לוודא שהוא בריא, אתה צריך לתת לו קצת אהבה על ידי תרגילי גב.

במאמר זה, נעבור על המתיחות הטובות ביותר עבור הגב שתוכל לעשות בבית או בעבודה.

אנו גם נסקור מה לעשות אם אתה חווה כאב בגב התחתון וכיצד למנוע את זה לקרות שוב.

מה שאתה צריך לדעת על הסוגים השונים של כאבי גב תחתון

הגב הוא מבנה מורכב של עצמות, שרירים ועצבים. ישנם תרגילי גב רבים ושונים שיכולים לעזור לחזק את הגב התחתון ולמנוע כאבים.

כאבי גב תחתון הם מחלה שכיחה שיכולה להיגרם מגורמים רבים ושונים הכוללים בין היתר: יציבה לקויה, מתח שרירים כרוני בגב התחתון, היצרות בעמוד השדרה, טראומה לעמוד השדרה או פריצת דיסק. ישנן מגוון דרכים לטפל בכאבי גב תחתון כולל תרופות, פיזיותרפיה וניתוחים. עם זאת, ישנם גם סוגים רבים ושונים של תרגילים שאתה יכול לעשות כדי למנוע או להקל על כאבי גב תחתון ללא כל תרופה או ניתוח. הסעיף הבא ידון בחלק מהתרגילים הללו ולמה הם משמשים.

כאבי גב תחתון הם אחת הסיבות הנפוצות ביותר לאנשים לקחת חופש מהעבודה. אבל זו גם אחת הבעיות הרפואיות שהתעלמו מהן ביותר באמריקה.

ישנם שני סוגים עיקריים של כאבי גב תחתון: אקוטי וכרוני. כאב חריף יכול להימשך בין מספר שבועות למספר חודשים, בעוד שכאב כרוני יכול להימשך שנים או אפילו קבוע.

סוג כאבי הגב התחתון שלך יקבע את הטיפול שאתה צריך על מנת לקבל הקלה.

דילוג לתוכן