קיטו דיאטה

דיאטת הקטו הבסיסית

דיאטה קטוגנית (נקראת גם קטו) היא דיאטה שיכולה לעזור לך לרדת במשקל ולשפר את בריאותך.

הדיאטה הקטוגנית היא דיאטה עתירת שומן, דלת פחמימות וחלבונים בינונית. זוהי תוכנית אכילה שגורמת לגוף לשחרר קטונים לזרם הדם. זה מוביל למצב הנקרא קטוזיס שבו הגוף מפרק שומן לאנרגיה במקום פחמימות (1).

התזונה הקטוגנית תוכננה במקור בשנות ה-20 של המאה הקודמת כדרך לטיפול באפילפסיה בילדים. כיום, זה נחשב כדרך לרדת במשקל, אך גם למנוע סוכרת ומחלות לב.

הוכח גם שיש לזה השפעות חיוביות על אנשים עם מחלת אלצהיימר והפרעות נוירולוגיות אחרות (2).

עם זאת, יש כמה תופעות לוואי של סוג זה של דיאטה. לדוגמא: עצירות או שלשול עקב חוסר צריכת סיבים או התייבשות מהגבלת חלבון רבה מדי.

מהי דיאטה קטוגנית?

דיאטת קטו היא דיאטה דלת פחמימות ועתירת שומן המסייעת לך לרדת במשקל על ידי שינוי הדרך בה הגוף שלך משתמש באנרגיה.

דיאטות קטוגניות הופכות פופולריות יותר מכיוון שאנשים מחפשים דרכים חלופיות לרדת במשקל. אנשים שניסו דיאטה זו אומרים שהיא יעילה וקלה לביצוע.

הדיאטה הקטוגנית היא דיאטה דלת פחמימות ועתירת שומן שבה הגוף מייצר קטונים בכבד כדי לשמש כאנרגיה. זה בדרך כלל כולל הרבה שומנים בריאים, כמו שמן זית, שמן קוקוס ואבוקדו.

מה זה?

דיאטה קטוגנית היא דיאטה עתירת שומן ודלת פחמימות שמכניסה את גופך למצב מטבולי הנקרא קטוזיס. קטוזיס מתרחשת כאשר לגוף אין מספיק גלוקוז לאנרגיה ולכן הוא שורף שומן במקום זאת. קטונים מיוצרים כתוצר לוואי של תהליך זה ולאחר מכן משמשים כדלק למוח ולשרירים.

מה אני יכול לאכול?

רוב האנשים בדיאטה קטוגנית אוכלים הרבה שומנים בריאים כמו שמן זית, שמן קוקוס ואבוקדו. אתה יכול גם לאכול מעט חלבון (בשר או דגים) אבל אתה צריך לשמור על פחמימות ממש נמוכות (פחות מ-50 גרם ליום).

איך אני מתחיל?

כדי להתחיל דיאטה קטוגנית אתה צריך לחשב את המאקרונוט שלך

חטיפי קטו בדרכים

דיאטת הקטו הופכת במהירות לדרך פופולרית לרדת במשקל. הוא מתמקד באכילת שומנים בריאים, דלות פחמימות וחלבון מתון. דיאטה זו נועדה לא רק לירידה במשקל אלא יש לה גם הרבה יתרונות בריאותיים. דיאטת הקטו יכולה לעזור לך להפחית את הדלקת בגופך, כמו גם בהירות נפשית ורמות אנרגיה.

אבל אם אתה בדרכים וצריך לנשנש, יכול להיות קשה למצוא חטיפי קטו שמתאימים לפקודות המאקרו שלך. הנה כמה חטיפי קטו בדרכים שיעזרו לך להישאר בקטוזיס:

הדיאטה הקטוגנית היא דיאטה עתירת שומן ודלת פחמימות המאלצת את גופך לשרוף שומן לצורך אנרגיה. זוהי הדרך הפופולרית והיעילה ביותר לרדת במשקל ולשפר את הבריאות.

חטיפי קטו הם המפתח לשמירה על דיאטת הקטו מכיוון שקשה לחיות בלי חטיפים. לפניכם רשימה של חטיפים קטוגניים שתוכלו לקחת אתכם לדרך.

1) אגוזים: קשיו, אגוזי מלך, שקדים, אגוזי מקדמיה, אגוזי פקאן

2) זרעים: זרעי צ'יה, גרעיני דלעת, גרעיני חמנייה

3) גבינה: מקלות גבינת צ'דר (רצוי שומן מלא), קוביות גבינת צ'דר (רצוי שומן מלא), קוביות גבינה שוויצרית (רצוי שומן מלא)

4) אבוקדו: פרוסות אבוקדו או קוביות אבוקדו

5) זיתים: זיתים שחורים או זיתים ירוקים

תכנון ארוחות קטו קל

במאמר זה, נדון בדיאטת הקטו וכיצד לגרום לה לעבוד עבורך. כמו כן, נדון בתכנון ארוחות עבור דיאטת הקטו.

הדיאטה הקטוגנית היא דיאטה עתירת שומן, דלת פחמימות וחלבונים מתונה המציעה יתרונות בריאותיים רבים. מאמר זה יבחן כיצד לגרום לזה לעבוד עבורך ואיזה מזונות לאכול בתזונה קטוגנית.

כמו כן, נדון ביתרונות של שמירה על דיאטה קטוגנית, כיצד לתכנן ארוחות על דיאטת קטו, וכמה טיפים להצלחה עם תוכנית אכילה מסוג זה.

הדיאטה הקטוגנית היא דיאטה עתירת שומן ודלת פחמימות שגורמת לגוף שלך לייצר קטונים בכבד, מה שמסיט את חילוף החומרים בגוף מהגלוקוז.

לדיאטת קטו יתרונות בריאותיים רבים ויכולה לעזור לך לרדת במשקל. זה יכול גם לשפר את תפקוד המוח ולהפחית דלקת.

Keto Meal Planner היא תוכנה קלה לשימוש לתכנון ארוחות שעוזרת לך לתכנן את הארוחות שלך לשבוע.

הוא כולל אפליקציית מחשבון מאקרו שמחשבת את צריכת הקלוריות היומית שלך על סמך מה שאתה אוכל כדי לרדת במשקל או לשמור על ירידה במשקל.

דילוג לתוכן