כמה קלוריות יש בקפה

מהן קלוריות?

המילה קלוריה משמשת לעתים קרובות כדי לתאר את כמות האנרגיה שאנו מקבלים ממזון. זהו מדד לאנרגיה שהגוף שלך מקבל מאוכל ומשקאות. הקלוריות בקפה הן לא רק מפולי הקפה עצמם, אלא גם ממרכיבים אחרים כמו שמנת, סוכר או חלב.

מספר הקלוריות בקפה יכול להשתנות בהתאם לסוג הקפה ואופן הכנתו, כאשר כוס ממוצעת מכילה בסביבות 150-200 קלוריות.

קלוריות הן מדד לאנרגיה והן מגיעות מהמזון שאנו אוכלים.

כמות הקלוריות בקפה תלויה בסוג הקפה, כמה שמנת או חלב מוסיפים, ובאיזה סוג ממתיק אתה משתמש. יש אנשים שאוהבים להוסיף קצפת או סירופ ללא סוכר שיעלה את התוכן הקלורי.

יש בערך 5 קלוריות ב-8 אונקיות (240 מ"ל) של קפה שחור עם חלב רזה וללא סוכר. הוספת שמנת או חלב מלא תגדיל את המספר לכ-50 קלוריות ל-8 אונקיות (240 מ"ל). הוספת סירופ תגדיל אותו עוד יותר – למשל אם מוסיפים קצפת, יש כ-220 קלוריות ב-8 אונקיות (240 מ"ל) של קפה שחור עם חלב רזה וללא סוכר.

1. כמה קלוריות בכוס קפה?

קפה הוא משקה פופולרי ברחבי העולם. זו דרך מצוינת להתחיל את היום או לעבור את השפל של אמצע אחר הצהריים.

לקפה נמצאו יתרונות בריאותיים רבים ויש כאלה שאומרים שהוא יכול להועיל לך במידה. עם זאת, ישנם גם מחקרים המצביעים על כך שקפה עלול להזיק לאנשים עם מצבים מסוימים כמו סוכרת.

תכולת הקלוריות של קפה משתנה לפי מספר גורמים כולל, אך לא רק, סוג הפולים המשמשים ושיטת הבישול בה משתמשים.

כוס קפה מבושל ממוצעת מכילה כ-120 קלוריות.

קפה יכול להיות דרך מצוינת להתחיל את היום. הנה כמה עובדות על קפה שאולי לא ידעתם.

קפה הוא לא רק משקה חם. הוא מכיל קפאין, שהוא חומר ממריץ שיכול להגביר את חילוף החומרים ולספק אנרגיה. קפה מכיל גם נוגדי חמצון, אשר מועילים בהפחתת הסיכון לסרטן ולמחלות לב.

הקלוריות בקפה תלויות בסוג הקפה שתזמינו ובכמות החלב או השמנת שתוסיפו לו. בכוס קפה שחור יש פחות מ-5 קלוריות, בעוד שבלאטה עם חלב רזה יש כ-130 קלוריות לכוס.

כיצד לחשב את סך הקלוריות.

כמה קלוריות בקפה? זו שאלה שרוב האנשים שואלים בשלב מסוים בחייהם. קפה הוא לא רק משקה, הוא הפך לאורח חיים. במאמר זה, נחקור את הדרכים השונות לחישוב המספר הכולל של קלוריות בקפה.

הדרך הראשונה לחשב את תכולת הקלוריות הכוללת של קפה היא על ידי חיבור של כל המרכיבים האישיים הנלווים להכנתו. זה כולל סוכר ומקרמים, שבדרך כלל מוסיפים לטעמו טוב יותר. הדרך השנייה לחשב את תכולת הקלוריות הכוללת של כוס הג'ו שלך היא באמצעות מחשבון מקוון שלוקח בחשבון את כל המרכיבים הללו עבורך!

ספירת קלוריות היא לא תמיד קלה, במיוחד כאשר אתה מנסה לספור קלוריות בקפה.

חשוב לדעת כמה קלוריות יש בקפה כי זה יכול לעזור לך לקבל החלטות בריאות יותר.

לדוגמה, אם אתה יודע שבכוס קפה יש 100 קלוריות, אולי כדאי לשקול לשתות משקה אחר בעל ספירת קלוריות נמוכה יותר.

אם מישהו רוצה לדעת כמה קלוריות יש בכוס קפה, הוא צריך לקחת בחשבון את סוג החלב והסוכר שבו הוא משתמש.

כמות החלב והסוכר תקבע כמה קלוריות יש במשקה שלהם.

אם מישהו רוצה לחשב את צריכת הקלוריות הכוללת שלו ליום, הוא צריך לחבר את כל המשקאות שהוא שותה במהלך היום ולחלק אותו ב-4 או 5 שעות (תלוי אם הוא מכיל קפאין או לא).

4. התפקיד של קפאין בירידה במשקל

לקפאין יש היסטוריה ארוכה של קשר לירידה במשקל. הסיבה לכך היא שקפאין הוא חומר ממריץ שמגביר את חילוף החומרים ומדכא תיאבון. זה גם מגביר את ייצור האדרנלין בגוף, שיכול לעזור להעלות את מצב הרוח ורמות האנרגיה.

קפאין היא תרופה שהוכחה כמגבירה את קצב חילוף החומרים ב-3-11%. זה עושה זאת על ידי חסימת ההשפעות של אדנוזין, שהוא נוירוטרנסמיטר שמאט את חילוף החומרים בגוף. כך קפאין מספק אנרגיה ומגביר את מצב הרוח שלך.

כמות הקפאין בקפה משתנה מאדם לאדם, תלוי בגיל, משקל וגובה. כוס קפה ממוצעת מכילה בין 75-150 מיליגרם של קפאין. כמות הקלוריות בקפה יכולה לנוע בין 10-200 קלוריות לכוס בהתאם לסוג החלב או השמנת המשמשים ותכולת הסוכר.

דילוג לתוכן