דיאטה טיבעונית

מהי תזונה טבעונית?

טבעונות היא דרך חיים השואפת להחריג את השימוש והצריכה של כל המוצרים מהחי, לרבות בשר, דגים, ביצים, מוצרי חלב וכל חומר אחר שמקורו בבעלי חיים.

התזונה הטבעונית היא אורח חיים שאינו כולל את כל סוגי המזונות המבוססים על בעלי חיים. זה כולל מוצרי חלב, ביצים ודבש וכן בשר ודגים.

תזונה טבעונית מורכבת אך ורק מירקות, פירות ודגנים שלא עברו עיבוד או עידון בשום צורה. הדיאטה גם לא כוללת את כל התוספים המלאכותיים כגון סוכר או מלח.

טבעוני הוא אדם שלא אוכל או משתמש במוצרים מן החי. זה כולל בשר, ביצים ומוצרי חלב. יש אנשים שנמנעים גם ממוצרים אחרים שמקורם בבעלי חיים כמו דבש ועור.

ישנן סיבות רבות מדוע אנשים בוחרים בתזונה טבעונית. חלקם כוללים סיבות אתיות, סיבות סביבתיות, סיבות בריאותיות ואמונות דתיות.

דיאטות טבעוניות הופכות פופולריות יותר ברחבי העולם היום בגלל היתרונות שלהן לסביבה ולבריאות האדם.

מהם היתרונות של תזונה טבעונית?

טבעונות היא דרך חיים השואפת להחריג את השימוש והצריכה של כל המוצרים מהחי, לרבות בשר, מוצרי חלב, ביצים, דבש וחומרים אחרים שמקורם בבעלי חיים. התזונה הטבעונית עשירה בסיבים ואינה מכילה כולסטרול. יש לו גם אינדקס גליקמי נמוך שעשוי לסייע במניעת סוכרת.

תזונה טבעונית יכולה להועיל מאוד במניעת מחלות כרוניות כמו מחלות לב, סרטן וסוכרת מסוג 2. זה יכול לעזור גם בירידה במשקל כי יש לו צפיפות קלורית נמוכה. תזונה טבעונית לרוב עשירה מאוד בסיבים תזונתיים אשר מסייעים לשלוט ברמות הסוכר בדם ולהשאיר אותך שובע לפרקי זמן ארוכים יותר.

אורח חיים טבעוני הוא תזונה שאינה כוללת את כל המוצרים מהחי, כולל בשר, דגים, ביצים, מוצרי חלב ודבש.

טבעונות היא תזונה שלא כוללת את כל המוצרים מהחי. התזונה הטבעונית כוללת ירקות ופירות, דגנים, קטניות ואגוזים. אורח החיים הטבעוני כולל לא רק את מה שאתה אוכל אלא גם את מה שאתה לובש ואת הדברים שאתה קונה.

היתרונות של תזונה טבעונית כוללים ירידה במשקל או ניהול משקל; בריאות הלב משופרת; רמות כולסטרול מופחתות; לחץ דם נמוך; ירידה בסיכון לסוכרת מסוג 2; בריאות עיכול טובה יותר עם פחות אי נוחות בבטן או עצירות; סיכון מופחת לסרטן ומחלות כרוניות אחרות כגון אוסטאופורוזיס.

הסיכונים של תזונה טבעונית כוללים חוסרים תזונתיים כמו מחסור בוויטמין B12 שעלול להוביל לאנמיה או דיכאון. אורח חיים טבעוני עשוי להיות מגביל מדי עבור אנשים מסוימים שאולי יתקשו לשמור על סוג זה של דיאטה לאורך זמן או במסגרות חברתיות שבהן בחירת המזון מוגבלת.

טיפים למעבר לאורח חיים טבעוני

אנשים רבים עוברים לטבעונות מסיבות שונות, כמו דאגות סביבתיות או רווחת בעלי חיים. אבל, זה יכול להיות קשה לדעת מאיפה להתחיל.

הצעד הראשון הוא לקרוא את היסודות של הטבעונות ולהבין אם תזונה צמחית מתאימה לך. לאחר מכן, אתה צריך לעשות את המחקר שלך לגבי מזונות הם טבעוניים וללמוד כיצד לבשל אותם. כדאי גם לבדוק כמה ספרי בישול טבעוניים או מתכונים באינטרנט.

אם אתם בשלנים מתחילים, אולי כדאי להתחיל עם מתכונים פשוטים שלא דורשים הרבה מרכיבים או שלבים.

לבסוף, חשוב שתהיה לך תוכנית מתי אתה יוצא לטייל למקרה שאין אפשרויות טבעוניות זמינות במסעדות או בבתי קפה בקרבת מקום מגורייך.

לתזונה טבעונית יתרונות רבים. זוהי דרך מצוינת להפחית את טביעת הרגל הפחמנית שלך, להוריד את הכולסטרול ולשפר את הבריאות שלך.

יש אנשים שאינם טבעונים מסיבות אתיות אלא מסיבות בריאותיות. הם עושים את זה למען החיות והסביבה. אחרים עושים את זה כי הם מאמינים שצריכת בשר היא לא אתית ולא בריאה.

כדי להצליח במעבר לאורח חיים טבעוני, צריך לדעת להכין ארוחות בריאות ללא בשר או מוצרי חלב. כמו כן, תצטרכו לוודא שאתם מקבלים מספיק חלבון ממקורות אחרים כמו שעועית ואגוזים, ויטמינים מפירות וירקות, שומן מאבוקדו, אגוזים או זרעים, סידן מתחליפי חלב או עלים ירוקים כמו קייל או ברוקולי; ברזל משעועית או עלים ירוקים; אבץ מטופו או קטניות; ויטמין B12 מפתיתי שמרים תזונתיים; אומגה 3 (DHA) מזרעי צ’יה או שמן זרעי פשתן.

להלן כמה טיפים כיצד לבצע מעבר:

תזונה טבעונית והבריאות שלך

תזונה טבעונית היא תזונה המורכבת ממזונות צמחיים בלבד. זה לא כולל את כל המוצרים מן החי, כולל בשר, ביצים, מוצרי חלב ודבש.

יש הרבה יתרונות לתזונה הטבעונית. זה יכול לעזור לך לרדת במשקל ולשפר את בריאות הלב שלך.

חלק מהאנשים עלולים להתקשות בתזונה הטבעונית מכיוון שאולי אין להם גישה לדי חלבון או סידן בבחירת המזון שלהם.

תזונה טבעונית יכולה להיות דרך בריאה לרדת במשקל, אבל אולי היא לא מתאימה לכולם.

בחלק זה נדון ביתרונות ובחסרונות של הקפדה על תזונה טבעונית ועל הבריאות שלך בכלל.

תזונה טבעונית הפכה פופולרית יותר בשנים האחרונות בשל היתרונות שיש לה על הבריאות שלך. תזונה טבעונית היא סוג של תזונה צמחונית שאינה כוללת את כל המוצרים מהחי כולל ביצים, מוצרי חלב ודבש. זה לא רק על אוכל אלא גם על חיים ללא אכזריות.

התזונה הטבעונית היא דרך בריאה לרדת במשקל. ניתן לייחס את הירידה במשקל הטבעונית לעובדה שטבעונים אוכלים פחות קלוריות מאשר אוכלי בשר, כי הם לא אוכלים בשר או מוצרי חלב עתירי שומן. לטבעונים יש גם רמות כולסטרול נמוכות יותר מאנשים שצורכים מוצרים מן החי.

לגוף שלך לוקח זמן להסתגל מדיאטה אוכלת כל לטבעונית, אבל ברגע שתעשה זאת, תתחיל לרדת במשקל בהדרגה וביציבות עד שתגיע למשקל היעד שלך או אפילו מתחתיו אם אתה רוצה לרדת יותר במשקל.

דילוג לתוכן