אימונים ותזונה

נראה היום שכולם מדברים על כושר גופני ואנשים מודעים יותר לבריאותם ולמשקלם. במאמר זה נדבר על תרגילי הספורט היעילים ביותר לירידה במשקל.

פעילות גופנית הוכחה כיעילה לירידה במשקל. הדרך הטובה ביותר לרדת במשקל היא לשלב גירעון קלורי עם פעילות גופנית. ישנם סוגים שונים של תרגילים שתוכלו לבצע ואנו נדון ביעילים ביותר.

גוף האדם זקוק לפעילות גופנית רבה כדי לשמור על עצמו במצב בריא. כאשר יש לך מטרה בראש, כגון ירידה במשקל, חשוב שתדע אילו תרגילים יעזרו למטרה זו.

כולנו יודעים שלהיות בכושר חשוב לנו מבחינות רבות. זה לא רק עוזר לבריאות הפיזית שלנו, אלא גם שומר על בריאות הנפש שלנו. אחד המחסומים השכיחים בינינו לבין הכושר הוא חוסר ידע אודות תזונה. לדעת מה לאכול, מתי ומתי לא לאכול זה יכול להיות ממש מאתגר.

היתרונות של שילוב ספורט עם אכילה בריאה, כיוון שהם משלימים, יכולים להפוך אותך לחזק יותר, בריא יותר ואנרגטי יותר.

רובנו כבר מודעים ליתרונות של שילוב תזונה עם פעילות גופנית, אך עדיין ישנם אנשים שאינם מודעים ליתרונות שהם יכולים להפיק משילוב זה.

היתרון הראשון הוא ששילוב של פעילות גופנית עם צריכת תזונה קבועה יעזור לך לרדת במשקל. אם אתה מקפיד על דיאטה דלת קלוריות אך אינך עושה תרגילים, יהיה לך קשה לרדת במשקל. אבל אם תנסה לשלב אכילה בריאה עם פעילות גופנית סדירה, יהיה לך קל יותר לרדת במשקל בצורה בריאה.

היתרון השני הוא ששילוב זה יכול גם למנוע מחלות כרוניות כמו סוכרת סוג 2 או מחלות לב בעתיד כאשר אתה מזדקן עקב השמנת יתר או לחץ דם גבוה.

מכיוון שלדיאטה יכולה להיות השפעה עצומה על האימון שלך, חיוני לדאוג למה שאתה אוכל, אם אתה רוצה להיות מסוגל למצות את מלוא הפוטנציאל שלך. עולם התזונה והספורט מסובך ורב -צדדי מה שתורם לקושי של רוב האנשים לנסות להבין כיצד הם יכולים לשלב את שני הדברים הללו יחד.

-משקאות ספורט: משקאות ספורט מכילים כמה אלקטרוליטים וכמה פחמימות, אולם הם מכילים גם מעט סוכר שעלול להוות בעיה.

-חלבון: חלבון מסייע ביצירת מסת שריר, כמו גם עזרה בהתאוששות לאחר אימון.

-נוזלים: חשוב לשמור על לחות במהלך פעילות גופנית מכיוון שהתייבשות עלולה לגרום לסחרחורת ובחילות.

הדרך הטובה והיעילה ביותר לרדת במשקל היא לשלב תזונה בריאה עם פעילות גופנית. כאשר תכלול תזונה וספורט יחד, תוכל להשיג את התוצאות הטובות ביותר בטווח הקצר והארוך.

סקירה שיטתית בספרות מקצועית נערכה לאיתור התערבויות של פעילות גופנית לירידה במשקל בקרב מבוגרים הסובלים מעודף משקל והשמנת יתר.

הסקירה השיטתית זיהתה 13 ניסויים שעמדו בקריטריונים לזכאות. ניסויים אלה כללו מבוגרים בני 18 ומעלה הסובלים מעודף משקל או מהשמנת יתר, הטרוגניים מבחינת גיל, מין, גזע/מוצא אתני, מדד מסת גוף (BMI), מצב משקל וסוג התערבות גופנית. התערבויות התעמלות לירידה במשקל סווגו לארבע קטגוריות: פעילות אירובית בלבד, אימון אירובי והתנגדות משולב, אימוני התנגדות בלבד והתערבויות באורח חיים לקידום פעילות גופנית.

כל 13 המחקרים הראו ירידה משמעותית במשקל 6 חודשים לאחר ההתערבות עם הבדל ממוצע של -2.5 ק"ג (-4.9%). התוצאות מראות כי פעילות אירובית בלבד הפחיתה באופן משמעותי את משקל הגוף לאחר 6 חודשים.

אחד מתרגילי הספורט בתחום אירובי משולב, היעילים ביותר לירידה במשקל הוא רכיבה על אופניים. רכיבה על אופניים שורפת יותר קלוריות מכל תרגיל אחר. זוהי גם דרך מצוינת לעבוד על השרירים, השרירים הם המפתח לירידה במשקל.

צורת אימון פופולרית נוספת לירידה במשקל היא ריצה. ריצה מסייעת בסיבולת, מה שיעזור לך לשרוף יותר קלוריות במהלך היום שלך.

קיימת תפיסה מוטעית שאתה צריך לבלות שעות בחדר הכושר כדי לרדת במשקל. אתה באמת יכול להוריד קילוגרמים על ידי ביצוע כמה תרגילים פשוטים.

מספר תרגילים מעולים לשריפת קלוריות וירידה במשקל:

-אימון כוח: אימון מסוג זה מסייע בשמירה ובניית מסת שריר

-פילאטיס: פילאטיס מסייע בחיזוק הליבה והגב

-יוגה: ליוגה יש יתרונות רבים לבריאות וכושר, כולל ירידה במשקל

רכיבה על אופניים: רכיבה על אופניים למשך 30 דקות בלבד יכולה לעזור לך לשרוף עד 300 קלוריות. ואם אתה מחזור על מרחק נוסף, תוכל בקלות לעבוד עד 500 או 600 קלוריות שנשרפו תוך שעה אחת בלבד.

שחייה: שחייה היא תרגיל מצוין למי שרוצה להוריד קילוגרמים והיא שורפת בסביבות 400 קלוריות לשעה, יותר ממה שהריצה עושה (300 קלוריות לשעה). זה גם מחזק את הידיים ושרירי הליבה שלך.

חתירה: חתירה היא עוד אימון נהדר שלא רק מכוון לפלג הגוף העליון שלך אלא גם מעבד את הרגליים.

ריצה: עשויה להיות אחת הדרכים הטובות ביותר לרדת במשקל מכיוון שהיא אינטנסיבית מספיק לשריפת קלוריות ועם זאת השפעה נמוכה מספיק לאנשים המתחילים עם שגרת פעילות גופנית. זה גם בחינם, זמין בכל מקום ובכל זמן ואינו דורש ציוד מיוחד.

ישנם מגוון רחב של תרגילים יעילים לירידה במשקל, אך לא כולם נועדו להתאים לצרכי כולם. כדאי להתייעץ עם מאמן אישי או מדריך כושר בכדי לדעת אילו תרגילים יתאימו לך ביותר.

עכשיו צריך רק להתחיל בהצלחה

דילוג לתוכן