אימון טאבטה

מהו אימון טבטה?

אימון טבטה הוא סוג של אימון אינטרוולים בעצימות גבוהה. הוא פותח במקור על ידי החוקר היפני ד"ר איזומי טבאטה וצוותו בתחילת שנות ה-90.

אימון טבטה הוא צורה של אימון אינטרוולים בעצימות גבוהה, אשר נוצר על ידי ד"ר איזומי טבטה וצוותו בתחילת שנות ה-90.

השם "טבטה" מגיע מהעובדה שאורכו רק 20 דקות, עם 8 סבבים של תרגילים שנמשכים 20 שניות כל אחד, ו-10 שניות מנוחה בין האינטרוולים.

אימון טבטה הוא שיטת אימון אינטרוולים בעצימות גבוהה המורכבת בדרך כלל מ-20 שניות של פעילות גופנית אינטנסיבית ואחריה 10 שניות של מנוחה, שחוזרת על עצמה במשך 4 מחזורים בסך הכל. הוא פותח ביפן בשנות ה-80 על ידי ד"ר איזומי טבטה, וכיום הוא משמש כמגבר עצימות לספורטאים וחובבי כושר.

האימון ידרוש מכם לבצע שילוב של תרגילים כמו סקוואט, שכיבות סמיכה, קפיצה בחבל וכדומה, כשהמטרה היא להעלות את הדופק לקיבולת המקסימלית במהלך ההתפרצויות של 20 שניות.

מבוא

אימון טבטה הוא סוג של אימון אינטרוולים בעצימות גבוהה. הוא פותח על ידי ד"ר איזומי טבאטה, פרופסור במכון הלאומי לכושר וספורט בטוקיו, יפן.

צורת פעילות גופנית זו הוכחה כיעילה לירידה במשקל ולשיפור הכושר הקרדיווסקולרי.

פרוטוקול Tabata מורכב משמונה סבבים של 20 שניות הפעלה ו-10 שניות השבתה למשך ארבע דקות בסך הכל.

בכל סיבוב מבוצע תרגיל אחד: קפיצות ג'ק, שכיבות סמיכה, כפיפות בטן או כפיפות בטן. התרגילים נעשים מהר ככל האפשר כדי למקסם את האינטנסיביות והתוצאות מאימון מסוג זה.

אימון טבטה הוא אימון אינטרוולים בעצימות גבוהה שזכה לפופולריות של ד"ר איזומי טבטה, פרופסור מהמחלקה לפיזיולוגיה במכון הלאומי לבריאות ותזונה בטוקיו, יפן.

הרעיון מאחורי אימון טבטה הוא שניתן להפיק תועלת מקסימלית מפעילות גופנית תוך פרק זמן קצר.

אימון טבטה: מבוא – אימון טבטה, כושר טבטה, ביקורות הרזיה, אימון כושר

5 היתרונות הטובים ביותר של אימון טבטה

Tabata הוא צורה אינטנסיבית של אימון אינטרוולים שניתן לעשות בפרק זמן קצר.

אימון טבטה הוא צורה של אימון אינטרוולים בעצימות גבוהה שנוצרה על ידי איזומי טבטה. זה מורכב משמונה סבבים, כל אחד אורך 20 שניות ו-10 שניות מנוחה ביניהם. הוכח כי הוא משפר את הכושר האירובי ואת היכולת האנאירובית יותר מאשר אימון אירובי רגיל.

היתרונות של אימון Tabata נראים בצורה הטובה ביותר כאשר הוא נעשה על בסיס קבוע. ביצוע זה לפחות שלוש פעמים בשבוע יעזור לך לראות את מירב היתרונות מאימון מסוג זה.

אימון טבטה הוא תוכנית אימון אינטרוולים בעצימות גבוהה המורכבת מ-20 שניות של פעילות גופנית אינטנסיבית ואחריה 10 שניות של מנוחה. פרוטוקול זה פותח על ידי Izumi Tabata, PhD, וכיום נעשה בו שימוש פופולרי לירידה במשקל ולכושר כללי.

5 היתרונות הטובים ביותר של אימון Tabata הם כדלקמן:

1) זוהי דרך יעילה לרדת במשקל

2) זה מגביר את חילוף החומרים שלך

3) זה משפר את בריאות הלב וכלי הדם שלך

4) זה מחזק את השרירים שלך

5) זה משפר את הבריאות הנפשית שלך

מהם הסוגים הטובים ביותר של קרדיו לירידה במשקל?

Tabata הוא אימון אינטרוולים בעצימות גבוהה שפותח על ידי ד"ר איזומי טבטה בשנות ה-90. הוא נקרא על שמו של ד"ר טבטה והוא מורכב מ-8 סבבים של 20 שניות של פעילות גופנית אינטנסיבית ולאחר מכן 10 שניות של מנוחה במשך 4 דקות בסך הכל. האינטנסיביות כל כך גבוהה שיכול להיות קשה לעשות יותר מסיבוב אחד או שניים בכל פעם, אבל משך הזמן הקצר הופך אותו למושלם עבור אנשים עסוקים שחסר להם זמן או רוצים להפיק את המרב מהאימון שלהם לפחות. משך הזמן האפשרי.

ישנם סוגים רבים של אימוני אירוביים שניתן לעשות על מנת לרדת במשקל, אך ישנם כאלו שהם יעילים יותר מאחרים בכל הנוגע לשריפת קלוריות ושומן. הסוג היעיל ביותר יהיה משהו כמו Tabata מכיוון שהוא מספק אימון אירובי אינטנסיבי עם מעט מאוד מחויבות לזמן, מה שהופך אותו למושלם עבור אנשים עסוקים שרוצים להיכנס לכושר מבלי להקריב זמן פנוי יקר.

דילוג לתוכן